vestel klima servis numarası vestel klima servisi telefonu
Vestel Klima Servisi İstanbul
(0212) 876 0 888 & (0530) 313 67 26
www.klimaservisivestel.com

Vestel split klima e5 arızası

Vestel split klima e5 arızası Split klima da e5 arızası anlamı, “soğutucu akışkan devinimi yok” demektir. Yani anlayacağımız dille ifade edersek Vestel klimanın gazı ile ilgili bir sıkıntı olduğudur. Genel anlamda Vestel split klima e5 hatası, klimada gaz kaçağı olduğu yada klima gazının bittiğini gösterir. Gaz kaçağı olduğunda klima içerisinde yeterli gaz olmadığı için e5 arızasına geçer. Bunun hemen öncesinde klimanın iyi soğutmadığı gibi şikâyetleriniz de olabilir. Zira klima gazının eksilmesi klimanın soğutma gücünü etkiler.

Vestel klima e5 hatası çözümü

Klima e5 hatasına geçmiş ise, kullanıcı olarak müdahale etmeniz doğru olmaz. Vestel klima servisi ile irtibata geçerek bilgi alınız ve servis talebinde bulununuz. Vestel klima servis ücreti ne kadar hemen öğrenin, 0212 876 0 888.

E5 arızası için çözüm önerimiz, split klima e5 arızası verdiğinde klima iç ve dış ünite boruları kontrol edilir, gaz kaçağı olup olmadığı ve klima gaz seviyesi ölçümü yapılarak gerekli miktarda gaz dolumu yapılmalıdır.

Klima e5 arızasını neden verir?

Klima gazı eksik olması ilk sebeptir. Peki klima gazı neden eksilir. Normal durumda klima gazının eksilmesi söz konusu değildir. Ancak klima dış ünitede oluşan çatlak, darbeler veya klima montajı sırasında yaşanan problemler, klimanın taşınması durumlarında klima gazı eksilmiş yada tükenmiş olabilir.

Klima gazının bittiği nasıl anlaşılır? Klima tam soğutma yapmıyor ve ısıtma yapmıyor ise, verimi düşmüş ise, klima dış üniteden gelen boruda buzlanma varsa klima gazının eksildiği veya bittiğinden şüphelenilebilir.

Vestel klima e5 arızası, Vestel split klima e5 arızası çözümü.


kayıt tarihi 27.03.2018    izleme sayısı Okunma ( 16226 )
web meslek Web Meslek tarafından webmeslek W1 tema